Statystyka zdarzeń (2018)

Pożary: 3

Miejscowe zagrożenia: 0

Fałszywe alarmy: 1

Suma: 4

Aktualizacja: 22.07.2018

ArchiwumSzczegóły aktualności

Ćwiczenia jednostek OSP Gminy Świnna

niedziela, 19.11.2017 13:46, kategoria: Bez kategorii

W piątkowy wieczór po godzinie 18 jednostki z terenu naszej gminy udały się do punktu koncentracji który znajdował się pod OSP Świnna. Był to pierwszy z punktów zaplanowanych na ten dzień ćwiczeń jednostek OSP. Dla uczestników organizatorzy przygotowali dwa epizody, które miały na celu doskonalenie umiejętności prowadzenia działań ratowniczo – gaśniczych.

Epizod 1 – Wypadek komunikacyjny

W skutek wykonywania niebezpiecznego manewru wymijania przeszkody na drodze jeden z samochodów wjeżdża na przeciwległy pas ruchu doprowadzając do czołowego zderzenia z drugim pojazdem. Poszkodowani zostają kierowcy oraz prawidłowo jadący rowerzysta, który na skutek uderzenia znajduje się pod jednym z pojazdów.

Ratownicy po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, przystąpili do ewakuacji poszkodowanych z pojazdów za pomocą sprzętu hydraulicznego, następnie udzielali kwalifikowanej pierwszej pomocy do momentu do momentu przekazania Zespołom Ratownictwa Medycznego.

Epizod 2 – Pożar kotłowni

Podczas pobytu młodzieży na zimowisku dochodzi do zadymienia w budynku na skutek pożaru kotłowni. Część grupy zostaje ewakuowana przez opiekuna. Cztery osoby pozostają w obiekcie.

Ze względu na duże zadymienie ratownicy pracując w aparatach ochrony dróg oddechowych przystępują do gaszenia pożaru kotłowni oraz przeszukują zadymione pomieszczenia ewakuując osoby poszkodowane i udzielają kwalifikowanej pierwszej pomocy do momentu przekazania Zespołom Ratownictwa Medycznego.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć które otrzymaliśmy dzięki uprzejmości redakcji Żywiec112.