Ćwiczenia jednostek OSP Gminy Świnna

piątek, 05.05.2017 16:28, kategoria: Bez kategorii

1 maja 2017 na terenie Gminy Świnna zorganizowane zostały ćwiczenia jednostek OSP.

Brało w nich udział 6 zastępów straży pożarnej: OSP Świnna, OSP Trzebinia, OSP Pewel Ślemieńska, OSP Pewel Mała, OSP Rychwałdek, oraz OSP Przyłęków.

Na strażaków czekały trzy różne zadania ulokowane na terenie Gminy Świnna. Zgodnie ze scenariuszem, strażacy doskonalili swoje umiejętności podczas działań przy wypadku komunikacyjnym, pożarze budynku jednorodzinnego oraz udzielenie pierwszej pomocy osobie z objawami zawału serca i podejrzeniem hipotermii .

Jednostki kolejno wyjeżdżały z miejsca koncentracji sił i środków, który był zlokalizowany pod remizą OSP Świnna. udając się na miejsce pozorowanych epizodów. Ćwiczenia trwały kilka godzin.