Powiatowy Dzień Strażaka w Żywcu

niedziela, 21.05.2017 17:39, kategoria: Bez kategorii

W sobotę 20 maja 2017 roku odbyły się powiatowe uroczystości Dnia Strażaka. W żywieckiej konkatedrze w intencji wszystkich strażaków i ich rodzin została odprawiona uroczysta Msza św, po której nastąpił przemarsz na płytę żywieckiego rynku. Tam nastąpiło złożenie meldunku, podniesienie flagi państwowej, powitanie zaproszonych gości i wystąpienia organizatorów. W trakcie uroczystości wręczone zostały odznaczenia, przyznane zostały awanse i wyróżnienia.

Wśród odznaczonych znaleźli się również Druhowie naszej Jednostki. Brązowym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa odznaczony został:

• Druh Łukasz Gardas
  • Druh Rafał Kotrys
  • Druh Łukasz Marek

Wręczenia odznaczeń dokonał Wicewojewoda Śląski – Pan Jan Chrząszcz, Wiceprezes Zarządu Głównego ZOSP RP – Druh prof. Marek Trombski oraz Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Żywcu – Druh Andrzej Zieliński.

Po zakończeniu uroczystości nastąpiła defilada pododdziałów oraz samochodów pożarniczych.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć które otrzymaliśmy dzięki uprzejmości Pana Mariusza Hujdus oraz Żywiec Super Nowa.