Statystyka zdarzeń (2018)

Pożary: 3

Miejscowe zagrożenia: 0

Fałszywe alarmy: 1

Suma: 4

Aktualizacja: 22.07.2018

ArchiwumSzczegóły aktualności

QestCity – multimedialna gra edukacyjna

środa, 21.01.2015 21:06, kategoria: Bez kategorii

Realizując ustawowe zadania mające na celu podnoszenie bezpieczeństwa wśród mieszkańców powiatu żywieckiego, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Żywcu wraz ze Starostwem Powiatowym w Żywcu przedstawiają Państwu bezpłatną multimedialną grę edukacyjną dla dzieci i młodzieży Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych, która uczy bezpiecznych zachowań na wypadek wystąpienia różnorodnych zdarzeń niebezpiecznych w życiu codziennym. 

 
W przypadku wystąpienia tego rodzaju sytuacji od gracza oczekuje się działań mających na celu uniknięcie niebezpieczeństwa lub minimalizację negatywnych skutków, które mogą oddziaływać na niego lub inne osoby. Gra QuestCity jest dostępna na stronie internetowej www.questcity.eu. Gra skierowana jest do dzieci w wieku od 8 – 12 roku życia. My jednak zachęcamy wszystkich do gry w QestCity, zdobyta w niej wiedza w bardzo dużym stopniu poprawi nasze umiejętności przewidywania niebezpieczeństwa oraz wiedzy na temat prawidłowych reakcji w trudnych sytuacjach.
 
plakat_maly
 
 
 
Materiał ze strony zywiec.kppsp.gov.pl