Statystyka zdarzeń (2018)

Pożary: 3

Miejscowe zagrożenia: 0

Fałszywe alarmy: 1

Suma: 4

Aktualizacja: 22.07.2018

ArchiwumSzczegóły aktualności

Szkolenie strażaków ratowników OSP – cz. I

poniedziałek, 16.03.2015 20:09, kategoria: Bez kategorii

W okresie od 07.12.2014 do 28.02.2015 na terenie jednostki OSP Świnna została przeprowadzona pierwsza część szkolenia strażaków- ratowników OSP. W przeprowadzonym przez Komendanta Gminnego szkoleniu wzięło udział w sumie 37 osób z poszczególnych jednostek OSP:

  • OSP Świnna – 5 osób
  • OSP Pewel Ślemieńska – 12 osób
  • OSP Pewel Mała – 1 osoba
  • OSP Rychwałdek – 3 osoby
  • OSP Trzebinia – 4 osoby
  • OSP Jeleśnia – 4 osoby
  • OSP Koszarawa – 5 osób
  • OSP Łękawica – 1 osoba
  • OSP Korbielów – 2 osoby

Tematyka szkolenia obejmowała aspekty prawne funkcjonowania OSP i ochrony przeciwpożarowej, BHP strażaków ochotników, elementy fizykochemii spalania, zapoznanie się ze sprzętem ratowniczym oraz jego praktyczne zastosowanie, podstawy organizacji akcji gaśniczej, łączność i alarmowanie, a także przeprowadzenie ewakuacji ludzi oraz mienia.

W dniu 05.03.2015 grupa kursantów przystąpiła do egzaminu teoretycznego oraz praktycznego przeprowadzonego przez komisję z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Żywcu.  Wszyscy ukończyli egzamin z wynikiem pozytywnym i tym samym uzyskali uprawnienia do udziału w akcjach ratowniczo-gaśniczych.

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z przeprowadzonego egzaminu.

 

_DSC9532_DxO